english

rezidence Archa.Lab

 

Dvouletý program Archa.lab určený mladým umělcům, absolventům uměleckých škol různého zaměření a jiným praktikujícím umělcům. Cílem rezidencí je vytvořit mladým umělcům prostor pro jejich umělecké hledání a výzkum na základě daného tématu. Archa.lab rezidence jsou zaměřeny na zviditelnění tendence současného moderního divadla, které hledá zdroje v každodenní realitě a politicko-společenské situaci.

 

NOVÍ REZIDENTI ARCHA.LAB

Spielraum Kollektiv

Po pečlivém hodnocení všech přihlášených projektů se umělecké vedení Divadla Archa rozhodlo udělit rezidenci týmu Spielraum Kollektiv Lindy a Mathiase Straubových, kteří se přihlásili s projektem BUSKING = ASKING. Linda a Mathias získali rezidenci na základě konceptu, který zkoumá sociální kontext různých forem pouličního umění. Umělci budou rozvíjet jednotlivé složky divadelního projevu na základě daného tématu v několika fázích, které budou zakončeny scénickým tvarem pod hlavičkou Archa.lab v roce 2016.

 

BUSKING = ASKING:


Už proběhlo:
V červnu 2015 jsme pro Pražské Quadrienale vytvořili kmen „Kings of Busking“. Rozhodli jsme se turisty trochu poštouchnout a způsobit to aby se nad fenoménem turismu a nad tím jakou oni v něm hrají roli spolu s námi doslova na chvíli pozastavili. Převlečeni za turisty jsme proto vyrazili do ulic. Stáli jsme, sprintovali a rozdávali peníze. Výsledek? Turisté fotili turisty! Pod palbou fotoaparátů jsme se cítili jako skuteční králové ulic!  

V červenci 2015 jsme natáčeli rozhovory s pouličními umělci v Praze. Seznámili jsme se s řadou opravdu zajímavých osobností, z nichž ty nejzajímavější vybereme do představení BUSKING = ASKING, které bude mít premiéru v březnu 2016.


Chystané akce:
23. září 2015 začíná otevřený ateliér Spielraum Kollektivu. Další veřejný výstup projektu můžete zažít v rámci festivalu 4+4 dny v pohybu (2. - 10. října). 15. října 2015 se uskuteční otevřená diskuze o umění ve veřejném prostoru.
 

 

Rozhovor s novými rezidenty v dvouměsíčníku Divadla Archa:

http://issuu.com/archatheatre/docs/archa_noviny_01-02-2015_issuu/4

 

Více informací: Jana Svobodová, umělecká vedoucí Archa.lab — e-mail: jana.svobodova@archatheatre.cz

 

 

Divadlo Archa

Na Poříčí 26, 110 00, Praha 1
telefon: +420 221 716 111
e-mail: archa@divadloarcha.cz

Pokladna

telefon: +420 221 716 333
pokladna@divadloarcha.cz

Otevírací doba

pondělí - pátek | 10 - 18
a vždy 2 hodiny před začátkem představení
Divadlo Archa je podporováno grantem Hlavního města Prahy ve výši 20.000.000 Kč

Divadlo Archa je podporováno grantem Hlavního města Prahy ve výši 20.000.000 Kč